Starosti všedního bytí

1. září 2011 v 11:46
Máme je všichni, mám je já, má je moje mamka, moje nesnesitelná profesorka na vysoké a má je i čerstvě narozené nemluvně, mají je i psy a ostatní zástupci zvířecí říše. Jak říkám, máme je všichni a každý jiné, jde o jednu z nejvariabilnější skupinu kam dokáže spadnout snad úplně cokoliv.
Je to věc, kterou ne vždy dáváme najevo, nevím jak vy, když já mám starosti, tak je prostě mám a mám je jen já a nikdo to neví, nebo to alespoň neví konkrétně, jsem typ co je schopný se s tím vnitřně užírat a neprozradit. To sem já, každý je ale jiný a i ty starosti jsou tedy u každého jiné.

Nechci se však zabývat přímo jimi, mě spíš zajímá způsob vyrovnávání se s nimy. Jak se moje metody od těch vašich.
Já jsem úplně nejdříve volila metodu: čokoláda, peřina, kapesníčky a prostě se vybulet, což sami dokážete typnout jakou to asi mělo efektivitu. Probulela sem většinu času kdy se dalo ještě něco vyřešit a pak když sem se rozhodla něco řešit, bylo pozdě.

Časy se mění a já díkybohu s nimy.
Metoda číslo 2 si mě našla na střední škole, bylo to něco ve smyslu, pokud se problém nevyřeší sám, nemá cenu se o řešení pokoušet, tam se sice s nervy nebyla tak v koncích a dá se říct, že po většinu času jsem byla v klidu, dokud ty problémy nedošly do stadia, kdy už prostě nebylo zbytí a povětšinou už taky bylo pozdě na řešení. Pak mi většinou napravit škody napáchané dlouhým odkládáním způsobily mnohem více starostí než problém samotný. Bohužel, musim řící, že tahle metoda se mě stále drží, sice už v menším množství, zvyky tohoto kalibru není pro mě bohužel tak lehké odbourat.
Moje poslední metoda, kterou se snažím na řešení uplatňovat a kterou si vychvaluji nepochází z mé hlay, za tu vděčím knize : Jak se zbavit starostí a začít žít, kterou pro mě a mě podobné napsal Dale Carnegie. Má 3 jednoduché kroky :
1. objektivně zhodnotit situaci, představit si co nejhoršího se může stát
2. smířit se s nejhorším
3. vylepšovat nejhorší alternativu k lepšímu
Ty hle 3 věty mám v peněžence a vždy když si nejsem něčim jistá donutim se přečíst si je. Pomáhá to.

Jaké metody máte vy ? Zasahuje vás stres vůbec, nebo kliďánko plujete životem starosti nestarosti? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fabiana Fabiana | E-mail | Web | 1. září 2011 v 20:55 | Reagovat

S nemluvnětem nesouhlasím, ale jinak vážně každý.
Když mám starosti, zakamufluji je do povídky nebo básně. Když se osobní věci promíchají s trochou fantazie, je z toho něco úplně jiného a často to člověku taky ukáže ony starosti z jiného úhlu a on pozná, že není až tak zle. Nejvíc se mi na tom líbí, že to pak někdo (třeba) čte a vůbec neví, co z toho je lež a co je pravda. Pak mám pocit, že jsem se někomu svěřila a je mi líp.
Tvoje metoda zní dost dobře.. *píše si tři věty*

2 Claire Claire | Web | 3. září 2011 v 10:27 | Reagovat

Já nějak starosti neřešíš, i když jich mám požehnaně, prostě je dám někam pryč a nemyslím na ně, prostě mě nedokáží "ovládnout" :D jinak to z části řeším těma třema větama, ale způsobem, že si řeknu jak to může dopadnout nejhůře a pak si řeknu, že jsou lidé, kteří jsou na tom mnohem a mnohem hůře a že to se mnou není tak špatné a postupem času se dopracuji k něčemu lepšímu :)
[1]: já bych právě s nemluvnětem souhlasila, když se mu nikdo nevěnuje (nevím zda myslí nějak více, ale základní věci prostě pozná), má hlad, bolístku...Každý má přece jenom ty jiné problémy :)

3 Lucie Lucie | Web | 3. září 2011 v 12:19 | Reagovat

Díky za komentáře a za vaše názory holky, ráda zjišťuju jak to má kdo jinde a pak porovnávám. To nemluvně sem myslela přesně tak jak myslí Claire- mamka je dlouho pryč, má hlad, potřebuje přebalit, podle mě ho to trápí, i když asi jiným způsobem než problémy trápí starší :)

4 sandernov sandernov | 9. září 2011 v 21:47 | Reagovat

super blog :)

5 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 30. prosince 2011 v 10:35 | Reagovat

Když už nějakej stres přijde (a taky že přijde, popírat to nemá cenu), přijmu ho jako součást sebe sama a neřeším ho, nehodnotím, jen ho z dálky pozoruju a bavím se tím ... a ejhle, on nade mnou pak nemá žádnou moc ... jednoduché a aplikovatelné úplně na všechno :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama